נמלת האש

 

נמלת האש הקטנה

היא נמצאת ברשימת 100 המינים הפולשים המסוכנים והבעייתיים ביותר לאדם ולחי.

היא עוברת ממקום למקום כנוסעת סמויה אך כאשר היא מאתרת מקום אידיאלי ליצירה ובניית הקן . אין דבר יכול לעצור אותה היא אחראית להשמדת והעלמת מיני נמלים שונים על פני האדמה אנו יודעים כי עוקצת בני אדם בכל שעות היממה , ועקיצתה כואבת מאוד ומותירה כוויה למשך מספר ימים.

מהיכן הגיע נמלת האש?

נמלת האש הופיעה בדרום אמריקה התגלתה בכ20 משתלות בארץ רוב המשתלות באזור סובב כינרת גוש דן ובפרט באזור השרון , חששם הגדול של גורמי איכות הסביבה היא שהמשתלות הנגועות ישמשו כמרכז הפצה ברחבי הארץ. משרד איכות הסביבה הגדיר פולש זה כמין שיש להשמידו בהקדם. אחד הגורמים העיקריים להתפשטות נמלת האש ברחבי העולם וגם בארצנו , הוא סחר בעצים. כיני נמלת האש נמצאים בתוך גזעי עצים לרוב עצים כגון עצי עסקה ושבבי עץ לחיפוי הקרקע והיא נפוצה ברחבי העולם במדינות אפריקה , צפון אמריקה , סביבת הקריביים , אוסטרליה וכמובן ארצנו הקטנה ישראל .

באיזה אופן פוגעת נמלת האש בנו?

אנו כבר יודעים כי נמלת האש עוקצת בני אדם ובעלי חיים במשך כל היממה ולמרות היותה עדינה וקטנה , עקיצתה מאוד כואבת ומשאירה כמעין כוויה הנשארת מספר ימים

צבעה של נמלת האש אדום – כתום מעין צבע חלודה , גודלה כ1 מילימטר , זהו גודלה של נמלה הפועלת אך המלכה לעומתם גודלה כשאר מיני הנמלים הגדולים ומגיעה עד ל4-5 מילימטר.

היכן ניתן למצוא את נמלת האש?

לרוב נמצאת נמלת האש , בחצרות הבית אך לצערנו בתקופת הקיץ במזג האוויר החם הם חודרות למגורי האדם על מנת לחפש מזון ומים ולכן לרוב העקיצה של הנמלה היא תוצאה של חיכוך בין גוף האדם לנמלים שבסיומו האדם מותקף וסובל מהעקיצות הגורמות לאלרגיה חריפה.

מאחר ונמלת האש נפוצה בגינות ירק היא חודרת לבתי האדם , מטפסת על הבגדים הרהיטים משם הדרך להיצמד אלינו קצרה מאוד. היא נפוצה בגינות ובמדשאות וכמובן על גבי העצים , ידוע כי ילדים המשחקים ומתגלגלים על הדשא נחשפים למזיק זה. מחקר שנעשה על ידי משרד הבריאות , עולה כי רוב הגדול של האנשים המגיעים לבתי חולים , כתוצאה מעקיצות נמלת האש.הם ילדים

עקיצתה של נמלת האש עלולה לפגוע בקרנית העין ועלולה אף לגרום לעיוורון גם בחיות המחמד כמו כלבים וחתולים. נמלת האש נחשבת למזיק חקלאי בכל רחבי העולם , חקלאים וגננים מדווחים על פגיעה ביבולים ופגיעה בצמחים.

מה עושים במקרה של עקיצת נמלת האש?

לצערנו האופציה היחידה להפחית כאב לצריבה היא למרוח על האזור העקוץ , חומר חיטוי למניעת זיהום , קיימות משחות שונות בבתי המרקחת לשיכוך כאבים כמו כן ניתן להשתמש בקרח. מומלץ כאשר ישנה התפתחות לאלרגיה וסימני מצוקה כגון : הזעת יתר ובעיות נשימה לפנות בהקדם לרופא עד לרגע זה לא ידוע אם קיים מוצר רפואי או צמח הגורם לדחיית נמלת האש.

 

התפשטות נמלת האש

המעניין בדרך התפשטותה של נמלת האש שהיא שונה משאר הנמלים הנוהגים לבצע את מעוף הכלולות ובניית הקן בשטח , נמלת האש מפצלת את המושבה הקיימת על ידי העברה של אותה מושבה חדשה הנעשת לרוב על ידי בני האדם. הם יכולות בקלות לעבור מאזור לאזור על ידי הוזזה של עציצים ועצים בשטח , ישנה חשיבות רבה על פיקוח נמלת האש באזורי המשתלות.

כיצד נזהה את נמלת האש?

אנו יודעים כי צבעה אדום חלודה , קטנה מאוד וזזה לאט יחסית לשאר מיני הנמלים.

בדיקה בשטח לזיהוי נמלת האש

שלב א – נבצע ניטור בשטח בחצר הבית ובתוכו באזורים שקיים חשד להימצאות המזיק

שלב ב – בדיקה בעזרת פיתיון , הפיתיון הוא חמאת בוטנים בעזרת מקל ארטיק לדוגמה שעליו מרוחה חמאת בוטנים נעוץ באדמה במקומות כגון שיחים ערמות מצע , מקומות לחים ורטובים ופסולת גינה כגון עלים וענפים לאחר 30  דקות נבדוק ונזהה אם נמלת האש הגיעה לפיתיון , במידה וכן יש ליצור קשר בדחיפות אם מדביר על מנת לבצע פעולת הדברה לחיסול הקן.

חדשות ועידכונים
פרטים נוספים

טיפול חדשני לקרציות בחומרי הדברה ירוקיםמגוון פתרונות להרחקת יונים 

פרטים ג'ל תיקנים חדשני ידידותי לסביבה

לפרטים:

     בקרוב באתר ג'ל הנמלים

הטוב ביותר :שואב יתושים וזבובים

 

מחיר באתר 430 שח

לא כולל משלוח .לפרטים:מלכודת דבק לחולדה


מחיר מבצע באתר 35 ש"ח.
המחיר לא כולל משלוח.
פרטים נוספיםצור קשר @
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:
מוצרי הדברה ממיטב החברות
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה