חולד

חולד ייחוס ובתי גידול:
החולדים שייכים למשפחת המכרסמים. הם נצפים מצפון הארץ ועד לדרומה. החולד חי באדמה, בתוך מחילות שהוא חופר, ושם מעביר את שארית חייו.
מבנה גופו של החולד מאפשר לו חפירה ותנועה, בתוך מחילות צרות. הוא חסר זנב ולרגליו הקדמיות יש צורה של אתי חפירה, בהם הוא חופר מחילות באדמה. החולד יכול להבחין בין חושך לאור, מעבר לזה אין הוא רואה דבר.
החולדים מגיעים לבגרות מינית לאחר כ-10 חודשים לערך, החולדים חיים 3-4 שנים, בעלי חוש שמיעה וריח מפותחים, החולד מסוגל בעזרת חוש הריח המפותח לאתר באדמה שבלולים המהווים את מזונו האהוב.
בעולמו של החולד חושך תמידי, לכן גם עיניו התנוונו והן חבויות מתחת לקרום. אוזניו חבויות גם הן על מנת לא להפריע לו בזמן החפירה.
חולד חי בבדידות. כשמתרחש מפגש בין חולד לחולד הדבר יכול להיגמר במוות. חולדים נוהגים להשתלט על מחילות של חולדים אחרים שמתו. כל מאורה בנויה מעשרות מטרים הבנויים אופקית ורוחבית, מחדרים המשמשים חדרי אחסון ומזון, וחדרי הפרשות וצואה. ישנו דמיון בין עכבר השדה לחולד, שניהם אוהבים לאכול בצלים ובקעות של צמחים, עדיפות לחלק הבשרני של הצמח.

הדברת חולד:
השיטה הישנה לקטילת חולדים היא החדרת צינור מים והצפה עד לטביעתו מתוך המחילה. שיטה שהתגלתה כלא יעילה במיוחד.
שיטה שנייה היא פיזור כדורי פוסטוקסין לתוך המחילות, דבר הנמשך מספר ימים, בסיומו לאחר שהגז התפשט מתבצעת קטילה בתוך המחילה.
שטיה שלישית- מלכודות קפיץ. את המלכודות מטמינים מעל פתחי המחילות. החולד נוגע בנצרת המלכודת ואז משתחרר הנוקר ופוגע ישירות בראשו של החולד וקוטל אותו.
הדברה אלקטורנית- שיטה רביעית. מדענים הגיעו למסקנה בעקבות רגישותו הרבה של החולד לתנודות ורעשים, כי מכשירים סונריים המשדרים אותות ותנודות בקרקע יכולים להפריע לחולד ולגרום לו לנטוש את מחילתו.
במרבית המקרים שיטה זו יעילה, אך יש לפזר במספר מוקדים בקרקע להגברת היעילות. 
חדשות ועידכונים
פרטים נוספים

טיפול חדשני לקרציות בחומרי הדברה ירוקיםמגוון פתרונות להרחקת יונים 

פרטים ג'ל תיקנים חדשני ידידותי לסביבה

לפרטים:

     בקרוב באתר ג'ל הנמלים

הטוב ביותר :שואב יתושים וזבובים

 

מחיר באתר 430 שח

לא כולל משלוח .לפרטים:מלכודת דבק לחולדה


מחיר מבצע באתר 35 ש"ח.
המחיר לא כולל משלוח.
פרטים נוספיםצור קשר @
שם:
משפחה:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:
מוצרי הדברה ממיטב החברות
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה
הדברה